Sławomir Ogrzyek i Jakub Wróbel na podium klasy 6 w 60. Rajdzie Wisły
Poniedziałek, 08. Wrzesień 2014 14:45

Uroczysta ceremonia mety na Placu Hoffa w Wiśle zakończyła zmagania w jubileuszowym 60. Rajdzie Wisły – piątej rudzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Po rozegraniu 12 odcinków specjalnych o łącznej długości 165km na trzecim miejscu w klasie 6 zameldowali się na mecie Sławomir Ogryzek i Jakub Wróbel w Peugeocie 208 R2.

Sławomir Ogryzek:„Jesteśmy bardzo zadowoleni podium klasy 6, które wywalczyliśmy podczas 60. Rajdu Wisły. Nasze tempo nie było może doskonałe, choć udało się uzyskać kilka dobrych czasów. Spora ilość konkurentów, która nie dotarła do mety dowodzi, że na szybkich i podbijających oesach piątej rundy RSMP nie brakowało okazji do przedwczesnego zakończenia rywalizacji. Sami również nie ustrzegliśmy się błędów, ale żaden z nich nie okazał się poważny w skutkach, dzięki czemu możemy zapisać na swoje konto kolejną solidną ilość punktów za trzecią pozycję w klasie. Jesteśmy podbudowani ilością kibiców, która wspierała nas przy oesach Rajdu Wisły. Wszystkim im serdecznie dziękujemy za gorący doping!”

Jakub Wróbel: „To były dwa świetne dni rajdowej rywalizacji. Wspaniałe odcinki specjalne, piękna pogoda i tłumy kibiców sprawiły, że Rajd Wisły stał się jedną z najlepszych tegorocznych rund RSMP. Gratulujemy tempa czołowej dwójki naszej klasy, która zajęła bardzo wysokie pozycje w pierwszej dziesiątce klasyfikacji generalnej. Ukłony kierujemy także w stronę dwóch załóg w Fiestach R5 z C-Rally, czyli zwycięzców drugiego dnia rajdu i drugich w generalce – Wojtka Chuchały i Sebastiana Rozwadowskiego oraz Tomka Kasperczyka i Damiana Sytego, którzy ukończyli Rajd Wisły na życiowym, czwartym miejscu.”

 Kalendarz startów na 2016 ukaże się niebawem
Starts calendar (2016) will be published soon
-